BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įjunk gyvenimą!

 

Mes dažnai matome vaikus kaip silpnas būtybes, kurioms reikia apsaugos, pagalbos ir patarimų. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad gali būti ir kitaip. Vaikai gali tapti mūsų didžiausiais mokytojais.

Kodėl bandant padėti vaikams tapti suaugusiais, analitiškais ir protingais kaip mes, nepasimokyti iš jų spontaniškumo, kūrybos ir laisvės?

Štai 9 savybės, kurių mes visi galime pasimokyti iš mažųjų:

 1. Atviras mąstymas. Mažam vaikui nerūpi, kad esi vyresnis už jį 40 metų ar vadovauji milijonus uždirbančiai įmonei. Jei tu esi jam įdomus, jis eis tiesiai pas tave ir pasidalins savo idėjomis, pasakys viską, ką nori psakyti. Kartais vaikų spontaniškumas, stereotipų atmetimas mus šokiruoja, nes mūsų veiksmus dažnai lemia socialinės nuostatos, baimės. Mokykimės iš vaikučių kiekvieną situaciją priimti atvirai ir paprastai, taip galima susirasti draugų, kad ir kur eitum!
 2. Pasitikėjimas visata. Vienas pažįstamų sūnus pateko į tokią situaciją: jis važiavo ant savo ,,kieto” triračio, įsivaizduodama esąs puikiausias visų laikų vairuotojas, pavojingai manevravo aplink namą. Paskutinė kelio kliūtis buvo nutukęs, vaikštinėjantis balandis. Berniukas prarado dviračio kontrolę ir įvažiavo tiesiai į baseiną. Kai jis klyktelėjo tėtis ištraukė jį iš baseino ir pirmas dalykas kurį jis pamatė buvo švytintis sūnaus veidas. ,,Tėveli, tai buvo nuostabu!” Tai paprastas pasitikėjimas Visata ir trūkumas baimės tam, kas gali nutikti. Aš nesakau, kad turime elgtis pramuštgalviškai, bet kartais verta atminti, kad yra KAŽKAS aukščiau mūsų, veda ir saugo mus.
 3. Didelės svajonės. Dažniausiai vaikai nebijo kurti milžiniškų svajonių. Kai buvome mažyčiai svajojome tapti filmų žvaigždėmis, skraidyti kosmose, valdyti ledų fabriką, bet kuo vyresni tampame, turime daugiau patirties, tai svajojame mažiau ir mažiau. Jei turi svajonių, gali jas įgyvendinti! Dievas davė tau tiek talentų ir gabumų - naudok juos! Nebijok kovoti už to vertas tikslus. Išlaisvink fantaziją ir svajok DIDŽIAI.
 4. Atleidimas. Ar dažnai matome vaikus besiriejančius? Jei susipyksta, vienas iš jų verkia pusę minutės, o vėliau laimingai žaidžia toliau! Neverta laikyti pykčio savyje. Rask drąsos atleisti ir judėk kartu su gyvenimu:)
 5. Gyvenimas dabartimi. Vaiko patirtis per menka galvoti apie praeitį ir pergyventi dėl ateities. Jie gyvena šia akimirka, džiaugdamiesi paprastais dalykėliais, supančiu pasauliu. Kai jie verkia, niekas pasaulyje neegzistuoja, tik tai, kas nuliūdino. Greitai jie vėl tampa laimingais ir pamiršta liūdesį. Vienas iš geriausių pratimų nuotaikai praskaidrinti yra stebėti, kaip žaidžia maži vaikai, o dar geriau - prie jų prisijungti:)
 6. Gebėjimas džiaugtis savimi. Jiems nerūpi, ką kiti žmonės mano apie juos. Kartą pastebėjau savo keturių metų puseserę besirengiančią savo naują suknytę prieš veidrodį. Ji dainavo, kurdama šią akimirką, šoko. Jai visai nerūpėjo, kad ją stebėjau. Ji nesijaudino dėl to, kaip  dainuoja ar šoka. Ji tiesiog džiaugėsi savimi! Mes tai dažnai galvojame: ,,Kaip aš atrodau?”, ,,Ką žmonės pasakys?” Rimtose situacijose mes vaidiname patikimus ir racionalius suaugusius, tačiau kartais verta neprarasti vaikiško gebėjimo džiaugtis savimi ir linksmintis.
 7. Pasitikėjimas savimi. Jei paklaustumėte būrio penkemečių ,,Kas moka dainuoti?”, daugumos rankos būtų aukštai pakeltos. Dabar įsivaizduokite grupę suaugusių. Kiek pakeltų rankų? Viena? Dvi? Nulis? Vaikai neturi tokio kritinio mą stymo ir neabejoja savo gebėjimais. Jie tiesiog žino, kad yra nuostabūs, kad ir ką bedarytų! Nesvarbu kiek tau metų - 10 ar 90 - mokykis nugalėti vidinę kritiką ir neleisk vidinėms dvejonėms spręsti ką gali ir ko ne.
 8. Kūrybiškumas. Ar pastebėjai, kad vaikai gali žaisti su viskuo ką mato? Pietų stalas virsta namu, šaligatvis - autostrada. Mums, suaugusiems sunkiau būti kūrybingiems, nes racionalumas mus blokuoja. Kai tau reikia naujų idėjų ar originalaus sprendimo, pamiršk trumpam visas žinias ir pagalvok, kaip aštuonmetis pažvelgtų į tokią situaciją. Rezultatai nustebins!
 9. Noras atrasti. Jei turite mažų vaikų, tikriausiai žinote tą ,,Kodėl?” apie viską: ,,Kodėl dangus mėlynas?”, ,,O kodėl paukščiai skrenda?”. Kiekvieną vaiką domina ir stulbina atradimai. Mums, suaugusiems, panašūs klausimai kelia apatiją. Snaigių kritimas ant delno nebėra stebuklas, o šuns glostymas nepralinksmina. Tiesa ta, kad nesvarbu kiek mums metų, vis dar yra daug ko atrasti, patirti ir išmokti apie šį pasaulį.

Pabandyk pamatyti daugelį dalykų vaiko akimis ir pamirši ,,nuobodų” pasaulį kartą ir visiems laikams!

Rodyk draugams

Ir dar kartą - su šv. Kalėdomis!

dreamgirl ● 2010-12-26

Tai gal jau trečias mano blogo įrašas Kalėdų tematika.

Šios Kalėdos man lyg atokvėpis ir džiaugsmas tiesiog būti. Esu atitrūkusi nuo visko, vadovėliai ir egzamininės datos ilsisi po dovanų maišeliais ir popieriais. Šį antradienį netikėtai pasiryžau  su nuostabiais žmonėmis važiuoti keletui dienų paslidinėti, nors niekada nesu to dariusi gyvenime! O jis vis man siūlo naujas galimybes. Nuostabu! Metų pabaiga man išties puiki, o ir ateitimi aš tikiu. Jau įsivaizduoju, kaip su naujomis jėgomis grįšiu pergalingai užbaigti dvyliktos klasės, kaip su begaliniu ryžtu ruošiuosi egzaminams, kaip pagaliau esu su mylimu žmogumi, kaip esu tokia kokia noriu būti - savimi. Viskas prasideda nuo svajonių, nuo tikėjimo, nuo judėjimo norima kryptimi.

Taigi, iš savo nepaprasto pasaulėlio, kuriuo negaliu atsidžiaugti siunčiu jums glėbį geriausių linkėjimų.

 

 • būkit sveiki
 • būkit savimi
 • griaukit vidines sienas ir baimes
 • spinduliuokit meilę gyvenimui
 • kurkit ir pildykit svajones
 • ir svarbiausia - gyvenkit ,,įjungę” gyvenimą. Veikit aistringai, įdomiai, nuolat atrasdami ir patirdami mažus stebuklus!

Su nuostabiausiomis, baltčiausiomis, jaukiausiomis, mylimiausiomis, saviausiomis

 šv. Kalėdomis!!!

Rodyk draugams

Apie laimę paprastai

dreamgirl ● 2010-12-20

Nuo to laiko, kai pradėjau kryptingai keisti savo gyvenimą, ypatingai susidomėjau įvairiomis laimės filosofijomis. Patikėkite, informacijos apstu! Pilna įvairiausių citatų, guru ir pan. Domėtis tuo patarčiau kiekvienam, norinčiam praplėsti savo suvokimą, pažinti save. Dažnai savęs klausiu ,,Kaip tu gyveni?”, ,,Ar elgiuosi taip, kaip turi elgtis laimingiausias pasaulio žmogus?”. Visa tai ką sužinau tampa lyg savotišku egzaminu man pačiai, nes bandau pritaikyti savo žinias pačios gyvenime, skleisti gerą energiją ir žioma dalintis su kitais, tuo ką atrandu.

Šiandien pagalvojau, kad dar kelios dienos ir prasidės tas laikotarpis kai girdėsime laaaaaaaaabai daug linkėjimų ir vienas iš svarbiausių ,,Laimės”. O ką kiekvienam šis žodis reiškia? O būsena? Dažnai laimę suvokiama kaip koks pomirtinis gyvenimas. Taip, rytoj aš būsiu laimingas, arba kai baigsiu mokyklą, įsigysiu mašiną, tada būsiu… Tokios mintys yra apgailėtinos. Laimės nėra nei vakar ir nebus rytoj, ji yra čia ir dabar, su mumis. Jei skaitote šį įrašą, žinokite, kad jumyse arba viasai šalia jūsų yra laimė. Laimė yra su mumis, nes gimsta iš mūsų. Tai nėra ,,didysis prizas”, kurį mes galbūt, kadanors pasieksime, ji - tai jausmas, būsena su kuria mes pabundame, keliaujame, siekiame ir sulaukiame sėkmės, o jei kas nepasiseka, ta vidinė laimė liepia nusišypsoti, keltis ir eiti toliau. Tai paprasta - laimė čia.

O dabar visas savo mintis sudedu į vieną sakinį, kad būtų kaip ir žadėjau ,,Apie laimę paprastai”:

Laimė YRA su kiekvienu iš mūsų, čia ir šią akimirką, todėl būkim laimingi dabar.

Jūsų -

Laiminga

P.S. Dabar einu į virtuvę LAIMINGA su malonumu, skaniai papietauti:) Niam … Ir būtinai nusišypsokim pirmam , o po to ir antram, trečiam (skaičiuoti juk mokat:)) sutiktam žmogui. Po to papasakokit kaip sekės, gerai?

Rodyk draugams