BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įjunk gyvenimą!

Produktyvumas - raktas į sėkmingas dienas

dreamgirl ● 2011-01-30

Kiekvienas žmogus paroje turi po lygiai valandų. Kiekvienas žmogus yra atsakingas už protingą ir harmoningą jų panaudojimą. Bet ką tai reiškia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dar visai neseniai apie gerą laiko planavimą ir poduktyvumo paslaptis nusimaniau menkai, o jei ir turėjau kokį suvokimą, tai tikrai nelabai jį pritaikydavau. Tikiu, kad ne vienas esate pasijutę bjaurioje situacijoje, kai paroje nebeužtenka valandų, neatliktiems darbams lieka pasiteisinimas - ,,Neturiu laiko”, o asmeniniai santykiai netyčia nustūmiami po uždanga su žodžiais ,,Dabar aš labai užimta”. Taigi, anksčiau tikrai viską atlikdavau labai chaotiškai ir siaubingai save išvargindavau. Laimei, pagaliau supratau, kad išsireiškimas ,,Neturiu laiko…” yra tikra nesąmonė. Mes visi jo turime ir mokant jį tikslingai naudoti galime paversti savo didžiausiu sąjungininku.

Pabandžiau išskirti penkias savo produktyvumo taisykles, kurių laikymosi rezultatai mane džiugina:)

  1. Planavimas. Gal ir ne naujiena, bet darbų planavimas tikrai reali pagalba sau. Pastaruoju metu praktikuoju ,,To do list”, t.y. darbų sąrašėlį, kurį atnaujinu kiekvieną dieną. Savaitės pradžioje stengiuosi apžvelgti numatomus darbus ir tikslus. Tam naudoju ABC planavimo metodiką. Metų darbo kalendorius taip pat labai geras draugas, saugantis visus planelius, kad darbai neužgriūtų netikėtai.
  2. Čia ir dabar. Nenaudinga atliekant vieną užduotį trokšti staiga atsidurti kitoje vietoje, svajoti valandų valandas ir tuo pat metu būti prisirišus prie darbo, kuris nepajuda iš vietos. Aš stengiuosi susikoncentruoti į šią akimirką, kad ir ką bedaryčiau - klausyčiausi istorijos mokytojo pasakojimo ar mokyčiaus naujus šokio žingsnius. Tik taip galima veikti 100% :)
  3. Poilsis. Pertraukėlės, aplinkos pakeitimas ir, žinoma, saldus miegas yra būtini tam, kad jausčiaus energinga. Pervargimas gali pakišti koją, nors, rodos, ir viską atlikai. Gali tiesiog nebesugebėti pristatyti savo darbo, susigadinti svaikatą… Aš neįsivaizduoju produktyvumo be aktyvaus ir pasyvaus poilsio akimirkų!
  4. Pradėti. Dažnai atrodo, kad to, ką turi padaryti neįveiksi. Nesinori pajudinti nė piršto. Tuomet reikia liautis galvojus! Galima sau pasakyti: ,,Štai, padirbėsiu tik penkiolika minučių.” ir viskas pasistūmės į priekį, darbas virs lengvesniu ir įveikiamesniu. Tik pradėjus VEIKTI, galima pasiekti rezultatų.
  5. Perfekcionizmui - NE.  Įvairios laiko planavimo programos moko mus nuveikti daugiau ir geriau.  Vis dėlto, pravartu prisiminti, kad mūsų tobulybė yra iliuzja. Turime stengtis TOBULĖTI, tačiau fanatiškas perfekcionizmas veda ne į produktyvumą, o  į ,,perdegimą” su labai liūdnomis pasekmėmis.

Pabaigai, manau, kad produktyvumas ir laiko planavimas yra vienos iš tų sričių, kuriose ieškojimams nėra galo… Svarbu atrasti tai, kas tinka geriausiai, kas padeda ir veda į priekį, o atradus taikyti, eksperimentuoti:)

Patiko (4)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Produktyvumas - raktas į sėkmingas dienas"

Rašyti komentarą