BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įjunk gyvenimą!

MŪSŲ problemos?

dreamgirl ● 2011-02-04

Žodis ,,glogobalus” gražiai skamba. Jis apima kažką bendro, didelio ir kartu nieko… Nebegaliu suskaičiuoti kiek kartų pastaruoju metu man teko girdėti žodžių junginius su juo: globalus pasaulis, globalizacijos poveikis, globalios problemos,… STOP! Šiandien noriu sustoti ties globaliomis problemomis. Kas jos tokios ir kam jos priklauso?

Kiekvienas šiandien žino, kokioje būklėje yra mūsų žemė. Žinau, yra nemažai globalinio atšilimo skeptikų, teigiančių, kad tai normalus, cikliškas reiškinys. Nebūtina dėl to ginčitis, nes manau kiekvienas sutiks, kad šimtmečius neįrančios atlieos, šiukšlės, mažėjantis ozono sluoksnis, miestų smogas gero tikrai neduoda. Mes tai vadiname globaline problema? O kieno ji? MŪSŲ? Taip. Vienas žmogus negali pakeisti viso pasaulio, bet jis gali pakeisti mažą žemės lopinėlį nemesdamas ant jo nuorūkos, plasmasinės pakuotės. Tai menkniekis, sakysite, bet juk būtent iš tokių ,,menkniekių” ir yra kuriamas MŪSŲ gyvenimas ir ateitis. Dar praėjusiais metais, dalyvaudama akcijoje ,,Darom  2010” su dideliu džiaugsmu ir kartu liūdesiu traukiau plasmases, stiklus, senas vogtas rankines… Po tos akcijos daugelis, o tarp jų ir aš, dalyvavusių žmonių jautėmės kaip didvyriai. Niekas netrukdo tokias jaustis kiekvieną dieną - jaustis veikiančiais savo ir pasaulio labui, jaustis atsakingu…

Tikriausiai jums teko girdėti, kad tuo metu, kai mes, lietuviai, noriai skundžiamės savo problemomis, daugybė žmonių, toje pačioje Žemėje, kenčia nuo bado, stichinių nelaimių?  Aš, pavyzdžiui, tik neseniai suvokiau, kaip yra baisu, kad milijonai žmonių išgyvena švaraus vandens trūkumą. Vis dėlto, manau, kad tik galvojimas apie globalines problemas jų nesprendžia, tad jei jos nors truputį mus jaudina, mes turime imtis realių veiksmų, kad ir mažyčių žingsnelių. 

Kalbu apie pasaulio keitimą…

Nebūtina būti Bill Gates, Mahatma Gandhi, Barack Obama, ar Motina Terese, kad padarytumėm pasaulį geresne viena. Kiekvienas žmogus gali padaryti nepaprastai daug, tai jo rankose.

Kadangi užsiminiau apie švaraus vandens trūkumą, nepulsiu daug apie tai aiškinti ir siūlau apsilanlyti  http://www.charitywater.org , kur galite sužinoti kaip ir kam galite padėti jau šiandien. Jei tik  norite padaryti pokytį…

Baigiu kupina vilties. Pati vasario pradžia kvepia viltimi ir pažadu, kad ateis pavasaris ir tikiu, kad ne tik už lango:) Iki.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "MŪSŲ problemos?"

Rašyti komentarą