BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įjunk gyvenimą!

Mano pirmieji rinkimai arba trumpas pamąstymas apie demokratiją ir pilietiškumą

dreamgirl ● 2011-02-28

Vakar pirmą kartą gyvenime balsavau rinkimuose. Tvirtai buvau apsisprendusi dalyvauti, puikiai žinojau už ką noriu atiduoti savo balsą. Man net klausimas nekilo ar eiti.  Kažkaip nuo vaikystės šeimos buvo įdiegta, kad rinkimai - svarbu, o žmonės turi atsakingai išreikšti savo valią. Tai ir yra demokratija, abipusis - valdžios ir piliečių atsakingumas.

Jausmas buvo geras. Man patiko stebėti ir kitus žmonės - visi pasidabinę tokiom reikšmingom išraiškom. Taip ir turi būti. Žinau, gal ir galima mane kaltinti begaliniu naivumu, bet tikiu, kad jei jau vadiname save Lietuvos piliečiais, turime gyventi demokratijoje, o ne tik burnoti kaip visakas blogai, kaip metai iš metų niekas nesikeičia, o tik ritasi žemyn. Visiškai su tuo nesutinku.  Mes turime stengtis kurti savo valstybę, miestą, nors kartais atrodo, kad kovojame su vėjo malūnais.

Nepulsiu atskleisti už ką ir kodėl balsavau ar komentuoti rezultatų. Ne, šiandien mano tikslas ne toks. Noriu tik pasidžiaugti, kaip smagu jaustis piliete, turinčia balsą, gyvenančią demokratiniame Vilniuje ir patikinčia jį tiems, kurie, mano nuomone, gali įpūsti gyvybės ir pabudinti šį miestą.

P.S. Tikrai nesitikėjau, kad sugalvosiu parašyti įrašą tokia tema, bet gyvenimo dėlionė yra tikrai įvairi ir spalvinga, o mano blogo šūkis toks ambicingas, todėl - jokių tabu!

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentarai (2) : "Mano pirmieji rinkimai arba trumpas pamąstymas apie demokratiją ir pilietiškumą"

1 | leilani

2011-03-01 ● 08:27

Gerai, kad esi tokia atsakinga Lt atžvilgiu! ;]

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

2 | dreamgirl

2011-03-01 ● 22:28

Aš pati iš savęs to nesitikėjau, bet po to pagalvojau - mano šalis gi;) Šiaip labai sunku, kai didelė dalis bendraamžių tiesiog varo ant LT, svaigsta dėl užsienio, nors tikriausiai niekur dar nesijaučia taip jaukiai ir drąsiai kaip čia. Aš ir pati matau, kad yra sunkių problemų, bet kaip vienas JAV prezidentas pasakė - ,,Galvok ne ką tau gali duoti Amerika, bet ką tu gali jai duoti.” Tas pats manau ir su mumis, o pirmas dalykas kurį turime daryti - išreikšti savo valią;)

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą