BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įjunk gyvenimą!

Kiekvienas žmogus paroje turi po lygiai valandų. Kiekvienas žmogus yra atsakingas už protingą ir harmoningą jų panaudojimą. Bet ką tai reiškia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dar visai neseniai apie gerą laiko planavimą ir poduktyvumo paslaptis nusimaniau menkai, o jei ir turėjau kokį suvokimą, tai tikrai nelabai jį pritaikydavau. Tikiu, kad ne vienas esate pasijutę bjaurioje situacijoje, kai paroje nebeužtenka valandų, neatliktiems darbams lieka pasiteisinimas - ,,Neturiu laiko”, o asmeniniai santykiai netyčia nustūmiami po uždanga su žodžiais ,,Dabar aš labai užimta”. Taigi, anksčiau tikrai viską atlikdavau labai chaotiškai ir siaubingai save išvargindavau. Laimei, pagaliau supratau, kad išsireiškimas ,,Neturiu laiko…” yra tikra nesąmonė. Mes visi jo turime ir mokant jį tikslingai naudoti galime paversti savo didžiausiu sąjungininku.

Pabandžiau išskirti penkias savo produktyvumo taisykles, kurių laikymosi rezultatai mane džiugina:)

 1. Planavimas. Gal ir ne naujiena, bet darbų planavimas tikrai reali pagalba sau. Pastaruoju metu praktikuoju ,,To do list”, t.y. darbų sąrašėlį, kurį atnaujinu kiekvieną dieną. Savaitės pradžioje stengiuosi apžvelgti numatomus darbus ir tikslus. Tam naudoju ABC planavimo metodiką. Metų darbo kalendorius taip pat labai geras draugas, saugantis visus planelius, kad darbai neužgriūtų netikėtai.
 2. Čia ir dabar. Nenaudinga atliekant vieną užduotį trokšti staiga atsidurti kitoje vietoje, svajoti valandų valandas ir tuo pat metu būti prisirišus prie darbo, kuris nepajuda iš vietos. Aš stengiuosi susikoncentruoti į šią akimirką, kad ir ką bedaryčiau - klausyčiausi istorijos mokytojo pasakojimo ar mokyčiaus naujus šokio žingsnius. Tik taip galima veikti 100% :)
 3. Poilsis. Pertraukėlės, aplinkos pakeitimas ir, žinoma, saldus miegas yra būtini tam, kad jausčiaus energinga. Pervargimas gali pakišti koją, nors, rodos, ir viską atlikai. Gali tiesiog nebesugebėti pristatyti savo darbo, susigadinti svaikatą… Aš neįsivaizduoju produktyvumo be aktyvaus ir pasyvaus poilsio akimirkų!
 4. Pradėti. Dažnai atrodo, kad to, ką turi padaryti neįveiksi. Nesinori pajudinti nė piršto. Tuomet reikia liautis galvojus! Galima sau pasakyti: ,,Štai, padirbėsiu tik penkiolika minučių.” ir viskas pasistūmės į priekį, darbas virs lengvesniu ir įveikiamesniu. Tik pradėjus VEIKTI, galima pasiekti rezultatų.
 5. Perfekcionizmui - NE.  Įvairios laiko planavimo programos moko mus nuveikti daugiau ir geriau.  Vis dėlto, pravartu prisiminti, kad mūsų tobulybė yra iliuzja. Turime stengtis TOBULĖTI, tačiau fanatiškas perfekcionizmas veda ne į produktyvumą, o  į ,,perdegimą” su labai liūdnomis pasekmėmis.

Pabaigai, manau, kad produktyvumas ir laiko planavimas yra vienos iš tų sričių, kuriose ieškojimams nėra galo… Svarbu atrasti tai, kas tinka geriausiai, kas padeda ir veda į priekį, o atradus taikyti, eksperimentuoti:)

Rodyk draugams

Nereikia laukti, gali keisti dabar

dreamgirl ● 2011-01-20

“How wonderful it is that nobody need wait a single moment before starting to improve the world. ”
Anne Frank

Baigiasi pirmasis semastras. Liko dar pusmetis gyvenimo etapo, kuris vadinamas ,,mokykla”. Neketinu skųstis ir aimanuoti, koks tai sunkus ir nepakeliamas laikotarpis, bet neslėpsiu - atmosfera mokykloje šiais metais ženkliai pasikeitė. Dabar jau niekas taip paprastai nenumoja ranka į prastesnį pažymį. Lemiamas laikas… Tačiau šiandien taip pat pagalvojau, kad mes, mūsų laida, esame jauni 18-niolikiniai žmonės, kurių gyvenimas nesusidaro vien iš vektorių ar funkcijos išvestinių. Pastaruoju metu mane pradėjo erzinti tie, kurie užsidėję nelaimingumo kaukę pavadinimu ,,Gyvenimas sunkus”. Taip, jis nėra lengvas, bet viskas priklauso nuo mūsų požiūrio, minčių, motyvacijos gyventi kitaip. Dar keletas mėnesių ir prasidės egzaminų maratonas ir tam reik ne baimės, o stiprybės, kuri man gimsta iš motyvacijos, iš kiekvienos dienos, kuri yra lyg tiltas kitai…

Šiandien pacitavau Anos Frank - merginos, kuri taip ir nesulaukė savo abiūros, žodžius ir ne todėl, kad norėčiau kažką sugraudinti, bet todėl, kad prisiminčiau, kokia dėkinga esu gyvenimui už viską, dėkinga…

Man patinka keisti pasaulį mažais žingsneliais. Patinka tai daryti pradedant nuo savo širdies kertelių…

Rodyk draugams

Šypsenos neatims:)

dreamgirl ● 2011-01-17

Šiandien man buvo švelniai tariant sunki diena… Bet aš gyvenau, galiu drąsiai pasakyti, jog GYVENAU VISA ŠIRDIMI.

Šią akimirką sugalvojau įkelti naują įrašą į blogą, bet ne todėl, kad norėčiau pasakyti kažką itin reikšminga. Ne… To ir nesistengiu daryti, nes vistiek dažniausiai šį blogą skaitau viena:D Noriu tiesiog priminti sau ir jums vieną paprastą dalyką - ŠYPSENĄ. Aš ne apie dirbtinę kaukę ir holivudinius protezus, o apie nuoširdumą, meilę ir pagaliau tai, kad… gyventi gera. Net jei ir šiandien buvo sunkesnė diena…

Nusišypsau ir einu toliau veikti savo vakarinių darbelių. Padarykite ir Jūs tą patį:)

Rodyk draugams

Judam!

dreamgirl ● 2011-01-14

“True enjoyment comes from activity of the mind and exercise of the body; the two are ever united.” 
                                                                Humboldt

Mūsų kūnai nėra sukurti moderniam gyvenimo stuliui - sėdėjimui prie darbo stalo dešimtis valandų per parą, o kur dar laikas su ,,draugu” televizoriumi ir nesibaigiantis nardymas po internetą. Daugelis iš mūsų nepakankamai būna gryname ore, sportuoja ir aktyviai leidžia laisvalaikį. Tačiau nepaisant to, dažnas skundžiasi energijos stoka, nesusikaupimu. Tuo net sugeba save guosti - ,,Kaip galiu sportuoti, kai esu toks pavargęs…”.  Pradėjau griežtai, bet…

Kuo mažiau judi, tuo mažiau energijos turi. Tai tokia tikra tiesa, kad net rimuojasi! O kaip gali taip būti, kad išlieję devynis prakaitus jaučiamės enirgengesni? Pirma, įvairios judėjimo formos yra priešnuodis varginančiai rutinai. Antra, tai suaktyvina medžiagų apykaitą, kraujotakos sistemą. Ir galiausiai - mažina stresą. Mažiau streso - daugiau energijos, o kartu ir pozytivios nuotaikos:)

Kaip judėti? Kaip tik norite! Būdų yra begalybė. Ypač svarbu tai daryti kasdien, nes tik taip tai taps natūraliu dalyku, o ir traumų bei žodžio ,,rytoj” tikimybė mažės. Siūlau kiekvieną rytą atlikti bent 10 minučių fizinę veiklą. Štai keletas idėjų:

 1. Turi šunį? Smagaus pasivaikščiojimo:)
 2. Joga
 3. Kiti tempimo pratimai
 4. Sniego nukasimas
 5. Lipimas laimtais pirmyn-atgal (kuo įvairesniais žingsniais)
 6. Įsijunk muziką ir šok!

Rytinis judėjimas yra ne tam, kad nuvarginti kūną. Jis skirtas pabudimui, nuotaikos pakelimui, tad jei jau pasiryžiai šiems smagiems nuotykiams - rinkis mėgstamą veiklą.

Mano pagrindinė judėjimo forma yra šokis - trys kartai per savaitę šokių studijoje, po 1,5 valandos + kartojimasis namie. Turiu mielą šunę. Ji tikra asmeninė trenerė, reikalaujanti griežtos disciplinos:) Darau įvairius tempimo pratimus ryte. Ir dar, dievinu aktyvų laisvalaikį su dviračiais, slidinėjant, būriuojant su visa šeima!!!

Judėjimas teikia džiaugsmą, tereikia tik priimti jį į savo dienas.

Rodyk draugams

Apie meilę…

dreamgirl ● 2011-01-13

Mylėti - tai reiškia ne žiūrėti vienam į kitą, o žiūrėti viena kryptimi.

 Antuano de Sen Egziuperi

Šiandien parinkau daugeliui žinomą citatą. Apie meilę, bet šiek tiek kitaip… Kai įsiskaitau, suprantu, kad mintis gana paradoksiška. Prieš akis iškyla įvaizdžiai - ,,Žiūrėjo viens į kitą” ir pan. ir štai čia siūloma ieškoti vienos krypties… Kas ta kryptis? Aš tai suprantu kaip tikrumą santykiuose, vertybėse, jausmuose, ta kryptis nebūtinai reiškia vienodą požiūrį į gyvenimą, bet tai atskleidžia mūsų pasirinkimą būti kartu be nusavinimo, melo ir visko, į ką mes patys nenorėtume kreipti savo gyvenimo istorijos.

Rodyk draugams

Mintis, kuri man visada suteikia jėgų

dreamgirl ● 2011-01-12

 

Kovok už savo svajones ir tavo svajonės kovos už tave. Fight for your dreams, and your dreams will fight for you.

                                                                              Paulo Coelho

Ar turite tokią mėgstamą citatą, kuri jums prireikus suteiktų jėgų? Man tai kartais būna, kad staiga norisi pasiduoti. Juk taip taip lengva, kai, rodos, aplinkybės kolstosi net taip, kaip turėtų, o tikslas pareikalauja daugiau jėgų nei tikėjaisi, ,,palengvinti” sau gyvenimą ir atsisakyti svajonės. Nors tikrai nesu fanatiška Paulo Coelho kūrybos gerbėja, ši mintis yra būtent tai, apie ką kalbu - pastiprinimas. Pavyzdžiui ši diena mokykloje iš manęs pareikalavo labai daug jėgų, bet ne tik dėl mokslų sunkumo, o ir dėl krūvos biurokratinių reikalų, kurių taip nemėgstu, dėl studijų užsienyje (rekomendacijos, pažymių patvirtinimai ir t.t.). Atrodo - kas čia ypatinga, bet kaip tyčia niekam nerūpi, kad terminai ,,dega”… Ir vėl prisiminiau ,,Kovok už…”. Tada pasijutau nebe viena. Lindau visiems į akis tiek kiek reikėjo ir rytoj jau tikiuos džiaugtis rezultatais. Esame mes ir mūsų svajonės ir tai ką darome dėl jų, o jos dėl mūsų. Tikiuos visada, kai prireiks  atminsiu šiuos žodžius:)

Rodyk draugams

Įkvėpk save!

dreamgirl ● 2011-01-11

Kuo aukštesnį tašką pasieksi šiandien, tuo labiau išlavinsi jėgas ir rytoj galėsi įkopti dar aukščiau.

                                                                                                   Frydrichas Nyčė

Šie žodžiai tai priminimas, kad verta eiti į priekį mažais žingsneliais, kad verta siekti ,,aukštsnio taško”. Taip pat svarbu nenusiminti, jei viskas nepasiseka staiga, jei keliais šuoliais neesame ant savo siekiamos viršūnės, nes taipmes  ,,išlaviname jėgas”, kad galėtume siekti, džiaugtis, atrasti gyvenime dar ir dar…

To šiandien ir linkiu jums!

Iki kitų šios savaitės įkvepiančių minčių!

Rodyk draugams

Įkvėpk save!

dreamgirl ● 2011-01-10

Jei aš galiu sutrukdyti nors vienai širdžiai sudušti, aš negyvensiu veltui.

Emily Dickinson

Rodyk draugams

Kam reikia pozytivios energijos?

dreamgirl ● 2011-01-09

Jei trūksta pozytivių minčių ir motyvacijos, siūlau pažiūrėti. Gražios mintys!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KIIq1j88Prw

Rodyk draugams

Įkvepiančios minys

dreamgirl ● 2011-01-09

Sveiki!

Nuoširdžiai tikiuos, kad šis savaitgalis jums, kaip ir man yra ypatingas, kad gerai leidžiate laiką, ilsitės arba atvirkščiai - daug nuveikiate:)

Pirma, noriu pasakyti, kad sugalvojau šiek tiek susisteminti savo blogo rašymą. Taip, aš ir toliau rašysiu apie gyvenimą! Kiekvieną šeštadienį įkelsiu naują straipsnį (tą jau padariau vakar:)). Temos bus įvairios, tačiau labiausiai mane domina motyvacija, psichologija, laiko planavimas. Kodėl rimtesnis straipsnis vieną kart savaitėje? Nes manau, jog svarbiausia kokybė! Taip pat kursiu temas, kuriose atskleisiu ir savo asmeninio gyvenimo, pasiekimų detales. Tokie įrašai - įkvėpimo reikalas. Trečias dalykas kurį nusprendžiau daryti savo bloge - tai kasdienė įkvepianti mintis. Man asmeniškai toks dalykas labai padeda, nes kasdieną viena draugė atsiunčia man ką nors įkvepiančio el. paštu. Net keista, kaip tai veikia ir kartais tie žodžiai būna būtent tai, ko man reikia!

Taigi kasdieninių įkvepiančių minčių skyrelis startuoja!

“If you change the way you look at things, the things you look at change. ”
Wayne Dyer

Linkiu nuostabaus sekmadienio!

T.

 P.S. Jei jums patinka ši idėja ir žinote vertų paskelbimui citatų - rašykite man carpediem@info.lt

Rodyk draugams